Iznācis “Ķekavas Novads” jaunais numurs. Februāra izdevuma galvenā tēma – Ķekavas novada pašvaldības 2018. gada budžets, tostarp tikšanās ar iedzīvotājiem par pašvaldības plānotajiem darbiem 2018. gadā.


Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus uz tikšanos, kuras laikā domes un pašvaldības pārstāvji sniegs informāciju par plānotajiem darbiem 2018. gadā konkrētajās novada apdzīvotajās teritorijās, kā arī atbildēs uz iedzīvotājiem aktuālajiem jautājumiem.


Vērtējot vispārējās izglītības attīstību Ķekavas novadā, bērnu skaita dinamiku, skolu infrastruktūru un iedzīvotāju iekšējo migrāciju, Ķekavas novada pašvaldība šobrīd ir izveidojusi jaunu Pļavniekkalna sākumskolas attīstības vīziju, ar kuru izglītības speciālisti 7.februārī iepazīstināja skolas vecāku padomi.


Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus un nekustamo īpašumu īpašniekus uz darbnīcām, lai iepazītos ar Ķekavas novada teritorijas plānojuma 2018.-2030. gadam darba redakciju.


Reģionālā pašvaldības policija šobrīd izstrādā vienotu Ķekavas novada videonovērošanas attīstības koncepciju, lai paaugstinātu sabiedriskās kārtības un drošības līmeni pašvaldības teritorijā. Koncepciju plānots izveidot līdz mēneša beigām.


Ķekavas novada mājražotāji un amatnieki aicināti piedalīties starptautiskajā izstādē “Pavasaris 2018”, kas norisināsies 5. - 7. aprīlī Rāmavas izstāžu zālē. Pieteikties dalībai stendā “Radīts Ķekavas novadā” iespējams līdz 1. martam.


Ķekavai tuvojas otrais Šļūkšanas festivāls
Jaunatnes iniciatīvu centrs ielūdz uz II Šļūkšanas festivālu, kas norisināsies 24. februārī Ķekavā. Dalībnieki startēs trijās disciplīnās - bērnu braucienos, individuālajos braucienos un grupu braucienos, kā arī centīsies pārsteigt ar savu ārējo tēlu un braucamrīka noformējumu.
Ķekavā demonstrēs komēdiju “Laupīšanas 101”
Kas gan ir atpūta bez smiekliem un prieka pilna vakara? Studentu veidotā komēdija Laupīšanas 101, kuras tapšanā piedalījies arī ķekavietis Sebastians Plaudis, ir demonstrēta gan kinoteātrī K-Suns, gan Kino Bize, un nu ir atceļojusi uz Ķekavas novadu. Interesenti aicināti 23. februārī noskatīties filmu Laupīšanas 101 Ķekavas novada Doles Tautas nama koncertu zālē plkst. 18:00!
Apspriež ASV un Ķekavas novada sadarbības iespējas
14.februārī Ķekavā norisinājās ASV vēstniecības Latvijā vizīte. Tās laikā vēstniecības delegācija kopā ar Ķekavas novada pašvaldības un vietējo uzņēmumu pārstāvjiem apsprieda sadarbības iespējas izglītības, jaunatnes lietu un uzņēmējdarbības jomās.
No Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla pārvestas divas zelta medaļas
Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā labākos rezultātus sasniegusi Ķekavas Mākslas skolas skolotāja Zīle Ozoliņa-Šneidere. Viņa ieguvusi pirmo vietu abās konkursa kategorijās – individuālo skulptūru un komandu skulptūru kategorijā, kurā piedalījās kopā skulptoru no Krievijas.
Mazos vokālistus aicina piedalīties bērnu dziedāšanas svētkos
Sākusies dalībnieku pieteikšanās bērnu vokālajam konkursam “Odziņa 2018”, kas Ķekavas kultūras namā norisināsies 24. martā. Skanīgākās balss īpašnieki iegūs iespēju aprīlī pārstāvēt Ķekavas novadu starpnovadu konkursā Tīnūžos.
Jauniešu simfoniskais orķestris ielūdz uz simtgades ieskaņas koncertu
Ķekavas novada Jauniešu simfoniskais orķestris 24. februārī plkst. 14.00 aicina uz Latvijas simtgades ieskaņas koncertu Ķekavas Mūzikas skolas zālē. Koncerts galvenokārt būs veltīts latviešu komponistu mūzikai, taču klausītājus priecēs arī orķestra iemīļotu ārzemju komponistu skaņdarbi.
Atver savu albumu un palīdzi tapt foto stāstam par novadu
Svinot Latvijas Simtgadi, Ķekavas novada pašvaldība 2018. gadā plāno izdot fotogrāmatu par Ķekavas novadu, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt atsaucīgiem un iesaistīties grāmatas tapšanā.
Martā novada kino punktos demonstrēs jaunākās latviešu filmas
Martā novada kino punktos skatītājus priecēs divas latviešu filmas – režisora Aigara Graubas veidotā filma “Nameja Gredzens” un režisores Madaras Dišleres piedzīvojumu filma visai ģimenei "Paradīze 89”.
Bezmaksas konteineri stikla iepakojuma šķirošanai
Ogres SIA “Marss” saviem klientiem piedāvā bez maksas uzstādīt 240 litru konteineru stikla iepakojuma savākšanai un izvešanai. Nepieciešamības gadījumā iespējams uzlikt arī lielāku konteineru.
Rīgas meži informē: mežsaimniecības darbi pie Baložiem notiek atbilstoši likuma prasībām
Aizvadītā gada nogalē Ķekavas novadā pie Baložiem tika uzsākti mežistrādes darbi, kas noslēgsies šī gada decembrī. Kā informē SIA “Rīgas meži”, darbi tiek veikti, atbilstoši likumdošanai, un ilgtermiņā uzlabos gan meža ekosistēmu, gan iedzīvotāju atpūtas kvalitāti.
Ķekavas novads jau sesto reizi piedalās tūrisma izstādē “Balttour”
Starptautiskā izstāde - gadatirgus “Balttour” šogad svinēja 25. jubileju, pulcējot kopā vairāk kā 850 tūrisma uzņēmējus no 41 pasaules valsts. Tajā jau sesto reizi piedalījās arī Ķekavas novads kopā ar Daugavas lejteces sadarbības partneriem - Stopiņu, Salaspils, Ikšķiles, Baldones novadiem, un šogad pievienojoties arī Mārupes novadam.
Turpmāk brīvpusdienas novada skolās tiks nodrošinātas arī sestklasniekiem
Līdz ar 2018. gada budžeta apstiprināšanu, papildu finansējums piešķirts skolēnu brīvpusdienu nodrošināšanai novada skolās. Pašvaldības līdzfinansējums no 2018. gada budžeta mērāms 119 tūkstošu eiro apmērā, tādējādi tādējādi ļaujot segt ēdināšanas izmaksas skolēniem no 1. līdz 6. klasei.
Labklājības ministrija izsludina biznesa ideju konkursu
Labklājības ministrija izsludinājusi konkursu sociālās uzņēmējdarbības uzsācējiem. Aicinām novada iedzīvotājus iesniegt savu sociālās uzņēmējdarbības ideju pieteikumus līdz 21. februārim.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Zvirbuļi”, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 18.janvārī pieņēmusi lēmumu Nr.17. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam „Zvirbuļi”, Lapeniekos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 18.janvārī pieņēmusi lēmumu Nr.18. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajos īpašumos “Degviela ” un “Vidusklaņģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2018.gada 18.janvārī pieņēmusi lēmumu Nr.19. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajiem īpašumiem „Degviela” un „Vidusklaņģi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par lokālplānojuma “Skates un Staķi”, Pulkarnē, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā atcelšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2018.gada 18.janvāra sēdes lēmumu “Par Ķekavas novada domes saistošo noteikumu Nr. SN-TPD-4/2017 “Lokālplānojums „Skates un Staķi”” atcelšanu” (protokols nr.1) atcelts lokālplānojums “Skates un Staķi”.
Ķekavas sociālās aprūpes centram dāvina īpašu krāsojamo grāmatu
Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas kolektīvs sarūpējis dāvanu Ķekavas sociālās aprūpes centra senioriem – audzēkņu radītu krāsojamo grāmatu “Gadalaiki”, kas piemērota arī senioriem ar ierobežotām kustībām.
Personas dati un Vispārīgā datu aizsardzības regula
No 25. maija sāks piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kas ievieš jaunu pieeju personas datu aizsardzības jautājumos. Latvijas Vēstneša portāls skaidro, kas ir personas dati, kāpēc ir svarīgi tos aizsargāt un kādi būs jaunie nosacījumi personas datu aizsardzībā.
Paziņojums par detālplānojuma “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā atcelšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 8.jūnija sēdes lēmumu “Par detālplānojuma “Ķirši”, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā un Ķekavas novada domes 2014.gada 9.oktobra lēmuma 2.§.6 atcelšanu” (protokols nr.11) atcelts detālplānojums “Ķirši”
Paziņojums par lokālplānojuma projekta „Brekši”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2017.gada 21.decembrī pieņēmusi lēmumu Nr. 2.§ 8. “Par lokālplānojuma – teritorijas plānojuma grozījumiem – nekustamajā īpašumā “Brekši”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai” (protokols Nr. 26.).
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Rīgas iela 51, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 23.februāra lēmumu Nr.2.§3.p. „Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam Rīgas iela 51, Vimbukrogā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” uzsākta detālplānojuma izstrāde nekustamajā īpašumā Rīgas iela 51, kadastra numurs 8070 008 0683.
Paziņojums par lokālplānojuma “Ores un Olektīte” apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 23.februāra sēdes lēmumu 2.§ 1. “Par lokālplānojuma „Ores un Olektīte” apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-1/2017 (protokols Nr.3.)
  Drukāt